itCNTR wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej aplikacji internetowej, wyrażasz zgodę na naszą  politykę prywatności i politykę dotyczącą plików cookies.
Daj znać czego szukasz...
itCNTR
Udemy.com
63
Brak ocen

Unity 3D podstawy - 5 przykładowych gier

Szczegóły
  • Średnie zarobki: brak danych
  • Cena: 194.99 59.99
  • Czas trwania: 8.63h
  • Poziom: brak danych
  • Format: wideo
  • Język: PL
  • Certyfikat ukończenia: tak
Treść

Tworzenie gier w Unity 3D choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości wcale takie nie jest. W tym kursie wideo poznasz podstawowe tajniki gamedev'u w Unity 3D i w efekcie stworzysz 5 minigier z mechaniką znaną z Arkanoida, Endless Runnera, szachów czy gier RPG. Gotowy na wyzwania i dobrą zabawę? Zatem do dzieła!

Kurs wideo 5 minigier w Unity 3D składa się z pięciu części, z których każda kończy się samodzielnym stworzeniem gry:

  1. Arkanoid - w pierwszej części kursu wideo stworzymy prostą grę, opierając się wyłącznie na prostych assetach z Unity 3D oraz na prymitywach dostępnych na początek. Gra będzie miała mechanikę znaną z Arkanoida. Zdefiniujemy sobie fizykę, by kulka odbijała w odpowiedni sposób, nauczymy się używać podstawowego inputu, by poruszać paletką oraz zdefiniujemy triggery, które pozwolą nam zliczać punkty czy przegrane życia. Stworzymy też bardzo prosty interfejs w postaci liczników.

  2. Endless Runner - w drugiej części kursu wideo stworzymy prostą grę w stylu znanego Endless Runner 2D. Zawrzemy w niej prostą maszynę stanów animacji postaci, łącznie z podwójnym skokiem oraz umieraniem. Sprawimy, że nasza gra uruchamiać się będzie ponownie po zakończeniu oraz dodamy proste menu pauzy, z możliwością zatrzymywania gry w dowolnym momencie. Wszystkie komponenty i różne typy animacji 3D będą darmowymi assetami z Asset Store'a. Dodatkowo, przyjrzymy się podstawowym funkcjom komponentu Animation.

  3. Kółko i krzyżyk w UI - w trzeciej części kursu wideo skupimy się na wykorzystaniu UI. Stworzymy menu główne z przejściami między stanami. Wykorzystamy między innymi takie kontrolki, jak slidery, listy rozwijane czy checkboxy. Zajmiemy się również tym, by nasza gra działała na różnych rozmiarach ekranów, przy różnych rozdzielczościach. Końcowym efektem będzie proste, parametryzowalne kółko i krzyżyk, z w pełni działającym menu.

  4. Split Screen Shooter - w czwartej części kursu wideo opowiemy sobie o podstawach pracy z modelami 3D, między innymi o animacjach humanoidalnych i wykorzystaniu systemu avatarów do retargetowania ich między modelami. Zajrzymy również do słynnej paczki standardowych assetów i przyjrzymy się nieco jej zawartości. Dodamy do naszej sceny takie elementy, jak character controller, który pozwala na łatwe sterowanie postacią w stylu starych gier, jak Doom. Dodatkowo stworzymy system strzelania z dźwiękiem oraz efektami trafień, wykorzystujący object pooling do optymalizacji. Efektem końcowym będzie rozgrywka dla dwóch osób na podzielonym ekranie. Zajmiemy się również interfejsem i odpowiednią pracą kamer w tego typu grach.

  5. Navigation - w ostatniej, piątej części kursu wideo stworzymy prostą grę z fragmentem mechaniki gry strategicznej bądź RPG, czyli sterowaniem postacią za pomocą myszki. Będzie ona zawierała takie elementy, jak przeskoki dziur, sterowanie, łącznie z ustawianiem obrotu czy prosta walka. W tym celu wykorzystamy system nawigacji w Unity 3D, dowiemy się trochę o wypalaniu jej, o agentach, przeszkodach czy off-mesh linkach, służących na przykład do przeskoków.

Jesteś gotowy na świetną zabawę połączoną z praktyczną nauką gamedev'u? W takim razie zaczynamy nasz kurs wideo i wspólnie tworzymy 5 minigier w Unity 3D! Nie wierzysz, że możesz zrobić to sam? Wspólnie urzeczywistnijmy Twoje marzenia o przygodzie z gamedev'em!

Kategorie
Tagi
0
Komentarze
0/500