itCNTR wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej aplikacji internetowej, wyrażasz zgodę na naszą  politykę prywatności i politykę dotyczącą plików cookies.
Daj znać czego szukasz...
itCNTR
Udemy.com
61
Brak ocen

Szkolenie SIEMENS Simatic S7-300 Step7

Szczegóły
  • Średnie zarobki: brak danych
  • Cena: 149.99 49.99
  • Czas trwania: 3.30h
  • Poziom: brak danych
  • Format: wideo
  • Język: PL
  • Certyfikat ukończenia: tak
Treść

Oto w pełni profesjonalny kurs o programowaniu sterowników PLC oraz paneli operatorskich. Wykorzystując sterownik Siemens SIMATIC S7-300 z oprogramowaniem Step7 zaprezentowane zostanie praktyczne wykorzystanie tego sterownika. W kursie dodatkowo pokazany będzie sposób tworzenia wizualizacji na panelu operatorskim firmy Siemens z poziomu programu WinCC Flexible. Wykorzystany zostanie również falownik Siemens Micromaster 420. Wszystko to by zapewnić najlepszą wiedzę użytkownikom kursu.

Czym jest owy Simatic S7-300? Dla osób postronnych może wydawać się to zupełnie nieznaną materią, jednak osoby zajmującą się tą tematyką doskonale wiedzą, czym jest to profesjonalne oprogramowanie, jak i wykorzystywany sprzęt. PLC czyli Programowalny Sterownik Logiczny (ang. Programmable Logic Controller) to urządzenie wykorzystujące mikroprocesory przystosowane do programowania i sterowania pracą różnych maszyn.

Firmy produkujące sterowniki programowalne dostarczają zwykle wraz z nimi środowisko programistyczne, pozwalające pisać aplikacje językach programowania. Języki te są zwykle mniej lub bardziej dokładną implementacją zaleceń normy IEC 61131-3, która to norma definiuje następujące warianty:

LD (Ladder Diagram) logika drabinkowa – schemat zbliżony do klasycznego rysunku technicznego elektrycznego;
FBD (Function Block Diagram) – diagram bloków funkcyjnych, sekwencja linii zawierających bloki funkcyjne;
ST (Structured Text) tekst strukturalny – język zbliżony do Pascala;
IL (Instruction List) lista instrukcji – rodzaj asemblera;
SFC (Sequential Function Chart) sekwencyjny ciąg bloków – sekwencja bloków programowych z warunkami przejścia.

Kurs który my przedstawiamy wykorzystuje pierwszy z tych języków, język drabinkowy. Dzięki jego klasycznemu wyglądowi można go obsługiwać w prosty sposób. Choć bywa i tak, że wykorzystywane są też inne języki.

Wykorzystywany sprzęt marki Siemens to gwarancja bezawaryjnej pracy oraz osprzętu najwyższej klasy. Wiele firm korzysta właśnie z tej firmy znając ją. Dlatego właśnie w szkoleniach wykorzystano sterowniki Siemens, jako gwarant najwyższej jakości i niezawodności. Siemens wykorzystuje właśnie orpogramowanie Step 7 (bądź Step 7 Lite) do obsługi swoich urządzeń PLC

Kategorie
Tagi
0
Komentarze
0/500